Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz z budżetem na 2021 rok

Bydgoszcz z budżetem na 2021 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 grudzień 2020 21:46
Bydgoszcz z budżetem na 2021 rok Fot: Bartosz Bieliński

Planowane na 2021 rok dochody budżetu Bydgoszczy to ponad 2,1 mld zł, z wydatkami przyniesie to niecałe 200 mln zł deficytu. Na inwestycje planuje się wydać ponad 0,5 mld zł, jest to głównie kontynuacja zadań rozpoczętych w roku bieżącym. Budżet został uchwalony krótko przed godziną 22.

Na kontynuację zadań już rozpoczętych wydane będzie około 480 mln zł – m.in. na dokończenie rozbudowy ulicy Kujawskiej wraz z sąsiednimi rondami, czy modernizacji Młynów Rothera. Pokaźnym wydatkiem będą też 23 mln zł na dalszą rewitalizację Starego Fordonu. Jak podkreślał w wystąpieniu prezydent Rafał Bruski wskazywał, że dokument ma zapewniać też stabilność finansom miasta w trudnych czasach, jakie nas czekają w związku z trwającą pandemią COVID-19 i przewidywanym po nim kryzysie.

 

Dyskusja na sesji Rady Miasta była bardzo upolityczniona, z racji tego, że nie była zbyt merytoryczna, nie ma sensu jej nawet przybliżać.

 

Za uchwaleniem dokumentu głosowało 20 radnych, przeciwko było 11. Również dzisiaj Rada Miasta zaktualizowała wieloletnią perspektywę finansową.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu