Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej

Śmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 luty 2021 00:07
Śmieci zaczęły ponownie zalegać na ulicach, od tego tygodnia ma być lepiej Zdjęcie archiwalne

Od dzisiaj odbiór odpadów w sektorach II i V, czyli w Fordonie oraz na Osowej Górze, w Opławcu, na Czyżkówku i Piaskach odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Dobiega – przynajmniej na razie, końca w Bydgoszczy era firmy Komunalnik, na którą właściwie narzekają wszyscy bydgoszczanie.

Konsekwencją zerwania przez Bydgoszcz umowy z Komunalnikiem jest przejęcie od dzisiaj obu sektorów przez ProNaturę. Komunalnik, z sygnałów jakie do nas docierają, nie realizował usługi już od kilku dni, czego efektem są zalegające pojemniki i worki z odpadami, na ulicach. Firma ProNatura na swojej stronie internetowej zapewnia, że wszystkie odpady zostaną odebrane.

 

Mamy zatem okres przejściowy spowodowany zmianą firmy odbierającej odpady, ale nie powinien być on tak dotkliwy jak to co widzieliśmy wiosną. Wówczas jednym z głównych problemów było niedostarczenie przez Komunalnika pojemników do wszystkich nieruchomości. Teraz tego problemu nie będzie, bowiem od 5 lutego ProNatura już dostarczała pojemników, co pozwoliło dość sprawnie je wymienić.

 

Odbiór odpadów w II i V sektorze przez ProNaturę to sytuacja tymczasowa. Ratusz planuje ogłoszenie przetargu na wykonywanie tej usługi, po jego rozstrzygnięciu obowiązki ProNatury przejmą nowe podmioty, chyba że do przetargu wystartuje ProNatura i zaoferuje najlepszą ofertę.

 

Zerwanie umowy przez Bydgoszcz z Komunalnikiem będzie przedmiotem batalii sądowej. Komunalnik domagać się zamierza odszkodowania.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu