Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa pełnomocnik wojewody liczy na poprawę relacji między Urzędem Wojewódzkim i ratuszem

Nowa pełnomocnik wojewody liczy na poprawę relacji między Urzędem Wojewódzkim i ratuszem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 maj 2021 07:02
Nowa pełnomocnik wojewody liczy na poprawę relacji między Urzędem Wojewódzkim i ratuszem Fot: K-PUW

Wojewoda powołał bydgoską radną Grażynę Szabelską. Szabelska w Radzie Miasta zasiada od 2014 roku, jest wiceprzewodniczącą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje poza tym jako wykładowca akademicki.

- Cieszę się, że to stanowisko obejmie Grażyna Szabelska. To ważne, aby wzmacniać rolę rodziny w naszym regionie, realizować programy ją wspierające. Rodzina to nie tylko podstawowa komórka społeczna, lecz również miejsce, gdzie kształtuje się człowiek - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- Będę się zajmować wszystkimi aspektami dotyczącymi funkcjonowania rodziny, które leżą w kompetencjach wojewody, w tym także koordynowaniem programów – mówi nam radna Grażyna Szabelska – W moich kompetencjach będzie też współpraca z organami samorządu. Nie da się bowiem skutecznie prowadzić polityki prorodzinnej bez współpracy z samorządem.

 

Relacje wojewody i prezydenta Bydgoszczy nie nalezą do najlepszych, stąd też pytamy radną, czy może reprezentowanie w tym aspekcie wojewody przez miejską radną pozwoli przełamać ten impas przyznaje – Mam wrażenie, że ten impas jest przełamywany, co pokazały uroczystości Bydgoskiego Marca 1981, gdzie udało się je zorganizować ponad podziałami, co zresztą zauważyły też media. Mam nadzieje, że z tego powodu, iż jestem też radną, uda się znaleźć pole do współpracy.

 

Szabelska chciałaby też podejmować swoje inicjatywy jako pełnomocnik wojewody, widzi się w roli organizatorki konferencji popularnonaukowych o problematyce rodziny – Dzisiaj uczestniczyła zdalnie w konferencji z udziałem przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, zawarto na niej porozumienie o współpracy ,,V4 Coalition Pro Familia”. Konferencja była formą wymiany doświadczeń z realizacji polityki prorodzinnej i zapobieganiu niekorzystnym zjawiskom demograficznym, na której o dobrych praktykach mówili Węgrzy, Czesi, Słowacy i Polacy.

 

W Radzie Miasta poza spawami dotyczącymi rodzin radna Szabelska zajmuje się też rozwojem pomocy społecznej. Była inicjatorką utworzenia w Bydgoszczy paktu pomiędzy różnymi instytucjami na rzecz wychodzenia z bezdomności.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu