Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbieżne interesy leśników z rozwojem Bydgoszczy

Rozbieżne interesy leśników z rozwojem Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 sierpień 2021 06:22
Rozbieżne interesy leśników z rozwojem Bydgoszczy Ilustracyjnie

W środę odbędzie się sesja Rady Miasta Bydgoszczy – z uwagi na wniosek Nadleśnictwa Bydgoszcz o uznanie obszaru lasów za ,,ochronne”, czyli objęte dodatkową ochroną. Spełnienie tego oczekiwania mogłoby jednak z jednej strony utrudnić budowę drogi ekspresowej S-10, gdzie już trwają postępowania przetargowe oraz niekorzystnie wpłynąć na plany utworzenia terminalu intermodalnego w Emilianowie.

Procedura współopiniowania tego typu wniosków przez samorządy, pozwala wnosić im uwagi jeżeli zauważają, że proponowane rozwiazanie uderza w ich interesy. Prezydent Bydgoszczy przedlożył radnym projekt uchwały, w którym duża część oczekiwań nadleśnictwa jest zaopiniowana pozytywnie, jednak w w kwestiach niekorzystnych dla budowy drogi S-10 oraz terminalu w Emilianowie proponuje się radnym wyrażenie negatywnej opinii.

 

Lasy ochronne w świetle ustawy mają na celu spełnienie wielu celów ekologicznych, prawnie ograniczają bowiem znacząco ingerencję człowieka.W tym wypadku jest jednak konflikt interesów z uwagi na plany rozwojowe Bydgoszczy.

 

Będzie to jedyny punkt na środowejRadzie Miasta, którą zwołano w środku wakacji, z uwagi na konieczność odniesienia się do koncepcji Nadleśnictwa Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu