Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł reklamuje na bilboardzie budowę S-10. Chce zabrać chwałę prezydentowi i premierowi?

Poseł reklamuje na bilboardzie budowę S-10. Chce zabrać chwałę prezydentowi i premierowi?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 sierpień 2021 00:24

Na wysokości Solca Kujawskiego pojawiły się bibloardy z informacją ,,budujemy S-10” ze zdjęcie posła Piotra Króla oraz logotypem podobnym do Ministerstwa Infrastruktury, z podpisem Komisja Infrastruktury, jakby to była oficjalna kampania komisji.  Poseł Król ministrem nie jest, a zasług większych dla realizacji tej inwestycji od pozostałych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości raczej nie włożył.

 

Budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 jeszcze nie ruszyła, niedawno dopiero zostały ogłoszone przetargi, które z uwagi na dosć rozegły charakter tej inwestycji trwają stosunkowo długo.

 

- Nie byłoby tego bez prezydenta Andrzeja Dudy, bez tego co dokładnie tydzień temu było ogłoszone w Solcu Kujawskim, kiedy w ramach Planu Dudy zostało powiedziane, że zostaną zbudowane drogi S-6 i S-10 ze środków budżetowych - tak o tym, że budowa S-10 ,,ruszyła z kopyta” mówił 16 czerwca ubiegłego roku minister Łukasz Schreiber. Kilka dni wcześniej w Solcu Kujawskim miał miejsce więc prezydenta Andrzeja Dudy, na którym zadeklarował on sfinansowanie S-10 ze środków budżetowych pańswa. Wcześniej inwestycja miała być finansowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, co budziło obawy o sprawną realizację inwestycji.

 

Teraz kierowcy jadący drogą krajową nr 10 mogą się dowiedzieć, że to nie prezydent Andrzej Duda za budową drogi S-10 stoi, ale poseł Piotr Król.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu