Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMniej niż 5 tys. szczepień tygodniowo w Bydgoszczy

Mniej niż 5 tys. szczepień tygodniowo w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 sierpień 2021 00:04

W ostatnim tygodniu w Bydgoszczy przeprowadzono mniej niż 4,2 tys. szczepień przeciwko COVID-19, to niewielka liczba przy apogeum z przełomu czerwca i lipca, gdy liczby przekraczały znacznie 20 tys. szczepień tygodniowo. Tendencja jest spadkowa. Bydgoszcz zalicza się do najbardziej zaszczepionych samorządów w Polsce.

 

Według danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w Bydgoszczy zaszczepiło się w pełni 55,7% populacji. W skali kraju i województwa wciąż nie udało się dojść do 50% przynajmniej jedną dawką. Gdy spojrzymy na zaszczepionych przynajmniej jedną dawką, to w Bydgoszczy zbliżamy się do 57%.

 

Z tygodnia na tydzień notujemy jednak spadek liczby wykonywanych szczepień o kilkaset, co pokazuje, że powoli liczba bydgoszczan chętnych do zaszczepienia się wyczerpuje. Ratusz za środki od rządu na promocję szczepień organizuje weekendowe akcje szczepienia się bez skierowania, gdzie wystarczy mieć przy sobie tylko dowód osobisty, aby się zaszczepić. Punkty te pojawiają się przy ulicy Mostowej i w Myślęcinku, w miejscach gdzie ludzie w dużym gronie wypoczywają. Z danych na końcówkę ubiegłego tygodnia wynika, że pozwoliło to zaszczepić 544 osoby.

 

 

Wyszczepialność w Bydgoszczy w ostatnim okresie:
16-22 sierpnia – ponad 4,2 tys. - w skali województwa 22,5 tys.

9-16 sierpnia – ponad 5,6 tys. - ponad 26 tys. w skali województwa

2-8 sierpnia – ponad 5,6 tys. - w skali województwa ponad 30 tys.

26 lipca – 1 sierpnia – ponad 7,7 tys. szczepien – w skali województwa ok. 45 tys.

19-25 lipca – ponad 10,3 tys. szczepień – w skali wojewodztwa ponad 60 tys.

12-18 lipca – ponad 17,3 tys. szczepień.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu