Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO przyszłości drogi wodnej E-70 na I Forum Bursztynowego Szlaku

O przyszłości drogi wodnej E-70 na I Forum Bursztynowego Szlaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 wrzesień 2021 00:25

W dniu 11 października stowarzyszenie Nowy Bursztynowy Szlak organizuje I Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku. Celem forum jest intensyfikacja działań na rzecz rozwoju logistycznego Bydgoszczy, w tym także wzrostu statusu w transeuropejskiej sieci TEN-T. Konferencja odbędzie się w bydgoskim ratuszu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister Łukasz Schreiber i prezydent Rafał Bruski.

Konferencja podzielona będzie na trzy panele:

- I potencjał węzła intermodalnego – poświęcony potencjałowi planowanego terminalu Bydgoszcz – Emilinowo;

- II Węzeł miejski Bydgoszcz – poświęcony możliwościom rozwoju infrastruktury w ramach Węzła Logistycznego Bydgoszcz oraz współdziałania terminalu z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym;

- III Co dalej z drogą wodną E-70? - poświęcony kierunkom dostosowania drogi wodny E-70 do parametrów zapisanych w konwencji AGN.

 

Trzeci panel będzie próbą merytorycznego wyjaśnienia problematyki drogi wodnej E-70. Dzisiaj biegnie ona przez środek Bydgoszczy z wykorzystaniem Kanału Bydgoskiego. Uzyskanie koniecznej do żeglugi towarowej z prawdziwego zdarzenia przynajmniej IV klasy żeglowności wymagać będzie budowy zupełnie nowego przebiegu. W czasie konferencji zostaną przedstawione informacje o przygotowaniach do opracowania studium korytarzowego oraz o opracowywane w ostatnich latach koncepcje.

 

W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele Portu Morskiego w Gdyni, czy Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.


Wydarzenie będzie otwarte zarówno na samorządowców i społeczników. Na dniach pojawią się informacje o bezpłatnej rejestracji, z uwagi na sytuację epidemiczną.

 

Stowarzyszenie Nowy Bursztynowy Szlak to inicjatywa ponad polityczna, wśród członków są m.in.: poseł Jan Szopiński, radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, radni miejscy Grażyna Szabelska i Robert Kufel, radny powiatu bydgoskiego Adam Ryfa. Coraz większe zainteresowanie wyrażają także lokalni przedsiębiorcy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu