Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 14:26
RyanAir rozważa wycofanie z Polski. Zdaniem posła to sabotaż Fot: PLB

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir rozważają wycofanie się z Polski z uwagi na podnoszone przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej opłaty, które najmocniej obejmą lotniska regionalne. Linie RyanAir – patrząc historycznie na bydgoskie lotnisko – to główny przewoźnik, stąd też stawiane jest pytanie o sens jego dalszego istnienia w przypadku ziszczenia się tego scenariusza.

- To są decyzje rządowe, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wygaszenia portów regionalnych, które i tak po pandemii mają nie małe problemy – ocenia poseł Paweł Olszewski, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury - Ja upatruję w tym celowe działanie, na wygaszenie regionalnych portów, na konto przyszłego, niepewnego, niemądrego pomysłu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – dodaje.

 

Opłata terminalowa dla lotnisk regionalnych ma wzrosnąć o 70%, dodatkowo o ponad 26% planuje się podnieść opłatę trasową.

 

W konferencji prasowej z posłem Olszewskim udział wziął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, reprezentujący drugiego największego udziałowca w Porcie Lotniczym Bydgoszcz - Z punktu widzenia biznesowego, a niewątpliwie lotnisko jest biznesem, jest bardzo istotne pytanie o wpływ budowy ewentualnie wątpliwej CPK, na rozwój lotnisk lokalnych.

 

Prezydent Bruski informuje, że zwracał się do rządu z pytaniem o analizy jak budowa CPK przełoży się na funkcjonowanie lotnisk lokalnych w tym bydgoskiego, ale jak miał się dowiedzieć, takich analiz nie przeprowadzono - Jako współwłaściciele tego obiektu nie wiemy co inwestować, jak inwestować – podkreśla Bruski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu