Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudynki ratusza i Miejskiego Centrum Kultury będą zarastać zielenią

Budynki ratusza i Miejskiego Centrum Kultury będą zarastać zielenią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 wrzesień 2021 11:02

Za kilka miesięcy ściana budynku Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej oraz siedziba Miejskiego Centrum Kultury zarośnie zielenią. W ramach projektu LIFE–MAPPINGAIR/PL finansowanego przez Unię Europejską zawarto umowy z wykonawcami na ,,zazielenie” budynków.

Działanie ma przynieść nie tylko efekty wizualne, ale przede wszystkim środowiskowe w walce z zanieczyszczeniami, w tym z problemem smogu. Wpływ zielonych ścian na środowisko będzie monitorowany, co może pomóc wyciągnąć wnioski na przyszłość.

 

Konstrukcje będą miały formę ogrodów wertykalnych w systemie modułowym panelowym ze stałym nawodnieniem z otwartym obiegiem wody. Każda z zielonych ścian zajmie powierzchnię około 12 metrów kwadratowych i będzie wyposażona w system nawodnienia. Na każdym metrze kwadratowym znajdzie się około 60 roślin. Wybierane będą gatunki, które są odporne na zmienne warunki oraz pomagają oczyszczać powietrze – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Pierwsze trzy ściany (dwa na Urzędzie i jedna na MCK) wdrażane są pilotażowo. Jeżeli pilotaż się sprawdzi, będą podejmowane kolejne działania. Wkrótce zakończy się też budowa parkingu wielopoziomowego przy Urzędzie Miasta na Grudziądzkiej – tutaj również jest pomysł na zieloną ścianę.

 

Wdrożenie pilotażu kosztować będzie 170 zł, wsparte będzie przez Unię Europejską.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu