Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły radny pójdzie za kraty

Były radny pójdzie za kraty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 wrzesień 2021 07:09
Były radny pójdzie za kraty Fot: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Skazano w 2019 roku za znęcanie się nad żoną Rafał P., były radny Rady Miasta Bydgoszczy, w najbliższych dniach będzie musiał się wstawić w zakładzie karnym, w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. W ostatnich miesiącach trwała batalia o odroczenie odbycia kary.

Były radny miał podnosić na zły stan swojego zdrowia oraz problemy rodzinne. Jak informuje Onet.pl najpierw Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wniosek o odrodzenie kary odrzucił, wówczas pełnomocnicy byłego polityka odwołali się do Sądu Okręgowego, który uznał odwołanie i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy przez Sąd Rejonowy. Sąd niższej instancji ponownie uznał, że nie ma podstaw, aby radny nie poszedł do więzienia, od tego wyroku ponownie odwołali się jego pełnomocnicy, a w sierpniu Sąd Okręgowy podtrzymał tamto orzeczenie.

 

Radny powinien zatem w najbliższym czasie stawić się w areszcie, jeżeli tego nie uczyni sąd nakaże jego doprowadzenie.

 

Po tym, gdy sprawa znęcania się nad rodziną wyszła na jaw, Rafał P. zrezygnował z pełnienia mandatu radnego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu