Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMobilis oficjalnie operatorem na 11 liniach autobusowych w Bydgoszczy

Mobilis oficjalnie operatorem na 11 liniach autobusowych w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 11:04

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zawarł już umowę z firmą Mobilis na obsługę 11 linii komunikacyjnych od początku 2023 roku. Obecnie operatorem na tych liniach jest firma Irex Trans, która będzie jeździć do końca przyszłego roku.

Chodzi o linie autobusowe: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Mobilis w prowadzonym w tym roku przetargu przedstawił najkorzystniejszą zdaniem ZDMiKP ofertę, bardziej korzystną od Irex Trans, czy bydgoskiego komunalnego przewoźnika MZK. Mobilis będzie operatorem na tych liniach do końca 2031 roku.

 

W 2023 roku firma Mobilis za obsługę tych linii ma otrzymać 27 mln zł. Umowę tak skonstruowano, że w przyszłych latach może być to większa kwota z uwagi na wskaźnik inflacji i wzrost minimalnych wynagrodzeń. Zgodnie z umową przewoźnik musi posiadać 45 autobusów, z datą produkcji najpóźniej w 2022 roku. Wpłynie to na odmłodzenie taboru na bydgoskich ulicach.

 

MZK będący głównym przewoźnikiem w bydgoskiej komunikacji miejskiej obsługuje 36 linii autobusowych.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu