Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo

Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 listopad 2021 12:15
Bliżej włączenia się Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Emilianowo Wizualizacja

Rozmowy pomiędzy Zarządem Województwa a spółką Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo zostały już zainicjowane. Najprawdopodobniej w budżecie województwa na 2022 rok znajdą się też środki finansowe na ewentualne objęcie udziałów w spółce.

O większe zaangażowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rozwój terminalu w Emilianowie zabiega od dłuższego czasu radny Roman Jasiakiewicz. To po jego wniosku Zarząd Województwa rozpoczął rozmowy z prezesem tej spółki. Na dzisiejszej Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa przedstawiona została informacja, że działania zmierzają w kierunku objęcia przez Województwo Kujawsko-Pomorskie udziałów w tej spółce. Radny Roman Jasiakiewicz zaproponował poprawkę do projektu budżetu na 2022 rok, aby zapisać symbolicznie 1 mln zł na objęcie udziałów w tej spółce. Ta kwota mogłaby być w trakcie roku zwiększona do realnej potrzeby. Radny tłumaczy, że chodzi o symboliczne ujęcie zadania w dokumencie budżetowym. Jego propozycję komisja przyjęła i zarekomendowała do ujęcia w budżecie.

 

Założycielem spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentujący skarb państwa. Swoje udziały obejmują też PKP SA oraz Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny (własność Miasta Bydgoszczy). Województwo Kujawsko-Pomorskie może zostać kolejnym udziałowcem, to wymaga jednak dalszych rozmów.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu