Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy diesel oscyluje w okolicy 7 zł

W Bydgoszczy diesel oscyluje w okolicy 7 zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 marzec 2022 09:08

6,95 zł za litr muszą płacić na bydgoskich stacjach Orlenu kierowcy tankujący standardowy diesel. Paliwo premium Verva diesel jet nieznacznie droższe i wynosi 6,99 zł za litr. Gdy ostatni raz pisaliśmy o cenach paliw – w piątek – diesel kosztował 6,50 zł, mamy zatem w ciągu kilku godzin wzrost o 45 groszy.

 

Pytanie jakie mogą zadawać sobie kierowcy, to czy przekroczona zostanie granica 7 zł za litr, a jak tak, to czy będą kolejne duże wzrosty? Prognoza portalu branżowego e-petrol.pl do 13 marca przewiduje, że ceny diesla powinny się wahać od 6,83 do 6,96 zł. Pokazują one, że w Bydgoszczy mamy jedne z najwyższych cen w kraju. Analitycy e-petrol.pl wprost dają do zrozumienia, że w kolejnych tygodniach musimy się i tak liczyć ze wzrostem cen paliwa.

 

Wpływ na wysoką cenę paliw w Polsce ma z jednej strony wysoka cena ropy naftowej spowodowana wojną na Ukrainie, która przekroczyła 115 dolarów za baryłkę oraz spadek wartości złotego w stosunku do dolara. Wojna na Ukrainie osłabiła wszystkie środkowoeuropejskie waluty.

 

Nie tak droga jak diesel jest popularna benzyna PB95 – w Bydgoszczy na Orlenie kosztuje ona 6,50 zł. W wersji premium Verva 6,74 zł za litr.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu