Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTechniczne poszerzenie strefy płatnego parkowania może potrwać jeszcze miesiące

Techniczne poszerzenie strefy płatnego parkowania może potrwać jeszcze miesiące

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 marzec 2022 00:37

Od 1 lutego poszerzony został obszar strefy płatnego parkowania – strefa B objąć ma m.in. ulice na Leśnym i Okolu. Część strefy B zostanie przekształcona w droższą strefę A. Tak przynajmniej uchwalili formalnie jesienią radni, bowiem mamy już marzec, a praktycznie zbyt wiele się nie zmieniło.

Co się zatem przez ten ponad miesiąc zmieniło? Niewiele – obszar dawnej podstrefy B przy Placu Poznańskim, ulicy Grudziądzkiej i ulicy Wincenty Teskowej został włączony do podstrefy A, Dzierżawione parkomaty zainstalowano też przy ulicy Ustronie.

 

21 lutego informowaliśmy, ze Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dopiero co otworzył oferty w przetargu na opracowanie koncepcji wdrożenia strefy płatnego parkowania na nowym obszarze, która zakłada zmianę organizacji ruchu (w celu jego uspokojenia) oraz wyznaczenie konkretnych miejsc postojowych, bowiem zgodnie z prawem, opłaty za parkowanie można pobierać jedynie w wyznaczonych miejscach. Do dzisiaj nie wybrano w tym przetargu jeszcze najkorzystniejszej oferty. Zgodnie tymi ofertami, firma z którą zawarta zostanie umowa, od momentu jej zawarcia będzie miała 12 tygodni na opracowanie koncepcji. Po jej opracowaniu będzie można zlecać fizyczne wyznaczanie miejsc postojowych.

 

Jeszcze nie ma zamówienia na nowe parkomaty

Wdrożenie SPP na nowych ulicach to nie tylko oznakowanie miejsc postojowych. Z odpowiedzi jaką udzielił radnemu Szymonowi Rogowi, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz na interpelacji wynika, że dopiero w drugim kwartale (do połowy roku) planowane jest ogłoszenie przetargu na dostawę parkomatów dla całej poszerzonej SPP. Postępowania publiczne rządzą się swoimi prawami – musi być czas na składanie ofert, na ewentualne odwołania, więc wszystko wskazuje, że dopiero w drugim półroczu poszerzona strefa ruszy.

 

Wymiana parkomatów w SPP ma przynieść też nową ich jakość, przede wszystkim będziemy mogli płacić za parkowanie kartą, bez konieczności przygotowywania drobnych, co bywa obecnie niekiedy dla kierowców męczące.

 

Falstart

Oprócz kilku zmian w strefie SPP nie zmieniło się do tej pory zbyt wiele, stąd też uchwalone od 1 lutego zmiany okazały się falstartem. Rada Miasta wprowadziła zmiany formalnie, ale w uchwale wskazała termin wdrożenia, który z powodów czysto praktycznych okazał się niemożliwy do wdrożenia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu