Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Włodarczyk zachęca do przeżywania Triduum Paschalnego

Bp. Włodarczyk zachęca do przeżywania Triduum Paschalnego

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 kwiecień 2022 15:54

- Wracamy do przeżywania Triduum Paschalnego w pełnej obfitości – podkreśla bp. Krzysztof Włodarczyk. Przez ostatnie dwa lata przeżywanie najważniejszych liturgii w roku było utrudnione, przed dwoma laty na Wielkanoc w kościołach mogło przebywać zaledwie pięciu wiernych, przed rokiem limit był większy, ale z uwagi na sytuację liturgię były ograniczane. W tym roku możemy powrócić do przeżywania Triduum poprzedzającego Wielkanoc, tak jak to robiliśmy w przeszłości.

 

Triduum Paschalne, czyli liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się jutro - Trzy święte dni, w których przeżywamy największe wydarzenia, na drodze wiary, bo to są dni, w których przeżywamy tajemnicę największej miłości – miłości Boga do człowieka. Miłość, która przechodzi przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie – mówi w nagraniu na diecezjalnym YouTube bp. Krzysztof Włodarczyk - Te święte dni – do których zapraszam, aby skorzystać z piękna liturgii, bogactwa znaków, które ta liturgia posiada. Przez te znaki nas przeprowadza do źródła miłości, do doświadczenia Boga, który jest miłością.


Triduum rozpocznie jutrzejsza (czwartkowa) Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

 

- Radujemy się, że już nie musimy online, nie musimy się bać pandemii, mamy już otwarte kościoły. Możemy wejść fizycznie całym sobą w przeżywanie tej liturgii – podkreśla bp. Włodarczyk.

 

Całość myśli bp. Włodarczyka można odsłuchać:

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu