Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 23:34
Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie Fot: Bogusław Białas

Sport to przecież zdrowie – po tych oficjalnych uroczystościach w rocznicę nadania przez króla Kazimierza III Wielkiego praw miejskich Bydgoszczy, w niedzielę urodziny Bydgoszczy świętowano tradycyjnym biegiem urodzinowym. Na starcie biegu urodzinowego zameldowało się około 800 biegaczy.

Tegoroczny bieg był zupełnie inny, trasa biegowa wiodła bowiem poprzez malownicze alejki nad Starym Kanałem Bydgoskim, które w sporej części nie tak dawno zostały zrewitalizowane. Trasa biegowa liczyła 5 km.

 

Wśród panów najszybciej tę trasę pokonał Marcin Biskup w czasie 15:23 min. Jeżeli chodzi o kobiety to wygrała Marta Szenk z czasem 18:57 min.

 

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Medale wręczał na mecie osobiście prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Król Kazimierz III Wielki 19 kwietnia 1346 roku, przebywając w Brześciu Kujawskim, nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Rocznica tego wydarzenia obchodzona jest jako urodziny Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu