Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd?

Ukarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 kwiecień 2022 17:23
Ukarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd? Fot: Straż Miejska

W centrum Bydgoszczy mamy wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, mają one ułatwić załatwienie spraw w tej części miasta osób, które mają problemy z przemieszczaniem się. Z racji tego, że tych miejsc nie jest aż tak wiele, próby podszywania się pod inwalidów powinny być w sposób szczególny piętnowane.

W czwartek miejski monitoring zauważył jak na miejscach dla osób niepełnosprawnych zaparkowali kierujący, którzy sprawiali wrażenie, jakby nie mieli problemów z poruszaniem się. Bliżej postanowili im się przyjrzeć Strażnicy Miejscy, którzy potwierdzili, że coś jest na rzeczy. Jedna z osób parkujących faktycznie posiadała kartę parkingową wydawaną osobom niepełnosprawnym, ale należała ona do członka jej rodziny. Funkcjonariusze za posługiwanie się kartą niepełnosprawnego w celu parkowania w miejscu gdzie nie ma się uprawnień, ukarali kobietę kwotą 1,2 tys. zł mandatu. Kobieta mandat przyjęła.

 

Drugi z kierujący nie posiadał karty, twierdził jedynie, że zaparkował aby pomóc osobie niepełnosprawnej, która taką kartę posiada, jednak w żaden sposób tego nie udowodnił. Odmówił przyjęcia mandatu, zatem jego sprawę wyjaśni sąd.

 

Mandat w wysokości 1,2 tys. zł może zaboleć finansowo, ale wydaje się, że większą karą jest wstyd - bowiem osoby parkujące na miejscu dla niepełnosprawnych sprawiają, że osoby faktycznie potrzbeujące takiego ułatwienia mogą nie móc z niego skorzystać.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu