Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem Kuratorium we ,,Wróżce” nie wydarzyło się nic złego, radni ocenili to zupełnie inaczej w uchwale

Zdaniem Kuratorium we ,,Wróżce” nie wydarzyło się nic złego, radni ocenili to zupełnie inaczej w uchwale

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 maj 2022 06:16

W ubiegłym tygodniu Rada Gminy w Białych Błotach przyjęła uchwałę, w której obciąża dyrektor gminnego przedszkola ,,Wróżka” tym, że dopuściła do sytuacji znęcania się psychicznego nad dziećmi oraz domaga się od wójta zawieszenia jej w obowiązkach do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy. Zupełnie inną opinię w tej sprawie wyraziło Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty.

We wtorek 26 kwietnia radni Białych Błot zebrali się właściwie tylko po to, aby rozpatrzyć skargi, które wcześniej komisja właściwa do skarg i petycji analizowała. Dzień wcześniej na stronach Urzędu Gminy ukazała się natomiast notka o opinii z kuratorium, w której napisano (autorstwo Urzędu Gminy): W ocenie wizytatorów Kujawsko- Pomorskiego Kuratorium Oświaty, zarzut rodziców wobec dyrektora przedszkola dotyczący zignorowania niewłaściwego zachowania nauczyciela jest niezgodny ze stanem faktycznym. Uznano również za pozbawiony podstaw kolejny zarzut rodziców, podnoszących brak kwalifikacji nauczyciela, który miał dopuścić się nieprawidłowego zachowania wobec dziecka.

 

Na początku wtorkowej sesji wójt Dariusz Fundator, z uwagi na tę opinię wnosił o wycofanie z porządku obrad głosowania nad uchwałą uderzającą w dyrektor przedszkola, do czasu wyjaśienia sprawy - Kurator wyraził opinie, że nie znajduje potwierdzenia szereg zarzutów skierowanych wobec pani dyrektor – tłumaczył.

 

Radni na tę propozycję jednak nie przystali, do głosu dopuszczono m.in. rodzica jednego z podopiecznych, w którego relacji padały sformułowania o znęcaniu się psychicznym oraz o tym, że musi teraz na własny koszt korzystać z usług psychologicznych. Radni niemal jednogłośnie, przy zaledwie jednym głosie wstrzymujących, obciążyli dyrektor żłobka oraz wyrażając oczekiwanie jej zawieszenia w obowiązkach.

 

Na tej samej sesji radni Białych Błot przyjęli też uchwałę stwierdzającą nadużycia kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu