Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska prowadzi postępowanie w sprawie wojskowych limuzyn

Straż Miejska prowadzi postępowanie w sprawie wojskowych limuzyn

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 maj 2022 14:01

We wtorek 3 maja pod bydgoską Katedrą zaroiło się od samochodów, choć na tym obszarze obowiązują ograniczenie do parkowania wyłącznie 4 pojazdów z identyfikatorami Urzędu Miasta, wcześniej znajduje się znak ,,zakaz ruchu”, który zabrania tak naprawdę wjazdu bez identyfikatorów pod Katedrę. Tego dnia urządzono sobie w tym miejscu dziki parking, niektóre pojazdy stały nawet na trawniku.

Większość rejestracji rozpoczynała się od litery ,,U”, co oznacza, że mamy do czynienia z wojskowymi samochodami, nie przypominały one jednak pojazdów bojowych, a były to bardziej limuzyny przywożące oficerów.

 

Straż Miejska po naszej interwencji informuje, że w przedmiotowej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

 

 

 

VIP-y niech parkują w sposób cywilizowany

Działo się to wszystko przy okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, stąd też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, aby w przypadku tego typu uroczystości, opracować zasady udostępniania parkingu przy samym ratuszu, który stał we wtorek prawie pusty. Byłoby to na pewno bardziej cywilizowane rozwiązanie sprawy niż parkowanie ,,na dziko”, niekiedy na trawnikach.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu