Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka

Prezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 maj 2022 09:34
Prezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka Fot: UMB

Rada Miasta Krzemieńczuka przyznała prezydentowi Rafałowi Bruskiemu medal za zasługi dla tego miasta. Podobne odznaczenie przyznano Gencho Bozhinov Genchev, burmistrzowi bułgarskiego miasta Svishtov, które podobnie jak Bydgoszcz jest miastem partnerskim Krzemieńczuka.

 

Odznaczenia przyznano w podziękowaniu za zaangażowanie władz Bydgoszczy i Svisthova w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wyróżnienie dla prezydenta Bydgoszczy jest przede wszystkim docenieniem zaangażowania bydgoszczan, które ma miejsce od początku rosyjskiej agresji. Wciąż wiele osób zaangażowanych jest w niesienie pomocy dla uchodźców, czy w wysyłanie darów na Ukrainę.

 

Osobiście za zaangażowanie prezydentow Bydgoszczy i Svisthova dziękuje mer Krzemieńczuka Witalij Malecki.

 

W kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przyznaniu Medalu Kazimierza Wielkiego dla Krzemieńczuka i Czerkas, bydgoskich miast partnerskich na Ukrainie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu