Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią

Poseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 czerwiec 2022 07:08
Poseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią Kadr z YouTube

Przed bydgoskim sądem toczą się postępowania przeciwko Wojciechowi O. i Marcinowi O., którzy w styczniu i w lutym podczas wieców na Starym Rynku mieli grozić parlamentarzystom oraz innym osobom śmiercią. Przed tygodniem obaj wzięli udział w otwartym spotkaniu z posłem Grzegorzem Braunem w Mińsku Mazowieckim, gdzie można odnieść wrażenie parlamentarzysta wprost wspierał obu patostreamerów.


Gdy po tych zdarzeniach prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla Wojciecha O. i Marcina O. wstawiał się za nimi bezskutecznie poseł Grzegorz Braun, za co w Mińsku Mazowieckim oboje jemu dziękowali. Bydgoskie struktury partii Korona twierdziły wówczas, że Braun wstawia się za nimi, bo nie zgadza się na robienie z nich winnych bez procesu. Spotkanie w Mińsku Mazowieckim pokazuje zupełnie co innego.

 

 

- Kiedy pan Grzegorz jako jedyny w Sejmie przeciwstawił się pomocy Ukraińcom, wtedy uznałem, że tego człowieka należy wspierać całymi siłami – mówił Wojciech O., dalej patostreamer twierdzi, że grozi nam przejęcie Polski przez Ukraińców, co koresponduje ze skandalicznym wiecem jaki odbył się 3 czerwca przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Ci ludzie nie są Polakami – Gowin powiedział, że nowa inteligencja polska będzie budowana Ukraińcami. Wymiana narodu – to są słowa pana Grzegorza, to się dzieje na naszych oczach.

 

Poseł Braun, jak wynika z nagrania z tego spotkania, kiwa głową na znak aprobaty. Tak samo reagował, gdy Wojciech O. chwalił się spaleniem Statutów Kaliskich oraz tłumaczył, że zamierza parlamentarzystów zabijać jako kat w świetle prawa - Pan Grzegorz powiedział, że będzie ich ścigał do końca życia – zaznaczał Wojciech O., co pokazuje dość dużą wspólnotę poglądów.

 

Wojciech O. stwierdził też, że trwa w Polsce jakaś wojna, przeciwko czemu poseł Braun też nie protestował.

 

- Zwijanie się demograficzne narodu polskiego, to z tych kwestii jest jedyny fakt, z którym nie możemy dyskutować – powiedział poseł Grzegorz Braun na tym spotkaniu - Jakiś duch musi w ten naród wstąpić, aby ten naród nie chciał się poddawać do dymisji.

 

Wystąpienie Wojciecha O. ze stycznia spotkało się z ogromną krytyką ze strony bydgoskich parlamentarzystów. Pytamy posła Jana Szopińskiego jak odniesie się do spotkania obu oskarżonych z posłem Braunem - Skandaliczne jest, że takie słowa znalazły odbiorców, bowiem przeciwko takim stwierdzeniom powinniśmy wszyscy protestować – ocenia parlamentarzysta - Trudno komentować aktywność posła Brauna, który znany jest z ekstrawaganckich wystąpień w Sejmie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu