Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią

Poseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 czerwiec 2022 07:08
Poseł Konfederacji publicznie spotkał się z patostreamerami grożącymi innym parlamentarzystom śmiercią Kadr z YouTube

Przed bydgoskim sądem toczą się postępowania przeciwko Wojciechowi O. i Marcinowi O., którzy w styczniu i w lutym podczas wieców na Starym Rynku mieli grozić parlamentarzystom oraz innym osobom śmiercią. Przed tygodniem obaj wzięli udział w otwartym spotkaniu z posłem Grzegorzem Braunem w Mińsku Mazowieckim, gdzie można odnieść wrażenie parlamentarzysta wprost wspierał obu patostreamerów.


Gdy po tych zdarzeniach prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla Wojciecha O. i Marcina O. wstawiał się za nimi bezskutecznie poseł Grzegorz Braun, za co w Mińsku Mazowieckim oboje jemu dziękowali. Bydgoskie struktury partii Korona twierdziły wówczas, że Braun wstawia się za nimi, bo nie zgadza się na robienie z nich winnych bez procesu. Spotkanie w Mińsku Mazowieckim pokazuje zupełnie co innego.

 

 

- Kiedy pan Grzegorz jako jedyny w Sejmie przeciwstawił się pomocy Ukraińcom, wtedy uznałem, że tego człowieka należy wspierać całymi siłami – mówił Wojciech O., dalej patostreamer twierdzi, że grozi nam przejęcie Polski przez Ukraińców, co koresponduje ze skandalicznym wiecem jaki odbył się 3 czerwca przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Ci ludzie nie są Polakami – Gowin powiedział, że nowa inteligencja polska będzie budowana Ukraińcami. Wymiana narodu – to są słowa pana Grzegorza, to się dzieje na naszych oczach.

 

Poseł Braun, jak wynika z nagrania z tego spotkania, kiwa głową na znak aprobaty. Tak samo reagował, gdy Wojciech O. chwalił się spaleniem Statutów Kaliskich oraz tłumaczył, że zamierza parlamentarzystów zabijać jako kat w świetle prawa - Pan Grzegorz powiedział, że będzie ich ścigał do końca życia – zaznaczał Wojciech O., co pokazuje dość dużą wspólnotę poglądów.

 

Wojciech O. stwierdził też, że trwa w Polsce jakaś wojna, przeciwko czemu poseł Braun też nie protestował.

 

- Zwijanie się demograficzne narodu polskiego, to z tych kwestii jest jedyny fakt, z którym nie możemy dyskutować – powiedział poseł Grzegorz Braun na tym spotkaniu - Jakiś duch musi w ten naród wstąpić, aby ten naród nie chciał się poddawać do dymisji.

 

Wystąpienie Wojciecha O. ze stycznia spotkało się z ogromną krytyką ze strony bydgoskich parlamentarzystów. Pytamy posła Jana Szopińskiego jak odniesie się do spotkania obu oskarżonych z posłem Braunem - Skandaliczne jest, że takie słowa znalazły odbiorców, bowiem przeciwko takim stwierdzeniom powinniśmy wszyscy protestować – ocenia parlamentarzysta - Trudno komentować aktywność posła Brauna, który znany jest z ekstrawaganckich wystąpień w Sejmie.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu