Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRewitalizacja obszaru nad Kanałem Bydgoskim również musi poczekać

Rewitalizacja obszaru nad Kanałem Bydgoskim również musi poczekać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 sierpień 2022 07:30
Rewitalizacja obszaru nad Kanałem Bydgoskim również musi poczekać Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszc

Kanał Bydgoski to ważny element rekreacji dla mieszkańców Miedzynia, Flisów i Prądów. Obszar nad samym kanałem jest dość estetyczny, mogło być jeszcze piękniej dzięki stylowym ławeczkom, tablicom przedstawiającym historię osiedli oraz ekologicznym hotelom dla owadów. Przed tygodniem informowaliśmy o trwającym postępowaniu na tę inwestycję, kilka dni później zostało ono przez ratusz unieważnione.

 

Chodzi oczywiście o cenę – ratusz planował budżet na poziomie blisko 1,9 mln zł, najtańsza oferta przekroczyła 2,2 mln zł. Patrząc na inne przetargi, gdy rozrzut pomiędzy budżetem a ofertami bywa nawet ponad dwukrotny, to niby aż tak wiele nie trzeba dołożyć. Patrząc chociażby na przetarg na rewitalizację bulwarów nad Brdą w centrum, gdzie najtańsza oferta przekroczyła 60 mln zł, a przewidywany budżet to 30 mln zł – tamten przetarg również unieważniono. W sytuacji, gdy w budżecie liczy się każda złotówka, okazało się to zbyt wiele.

 

Z racji tego, że różnica w cenie jest tak duża, być może powtórzone postępowanie być może przyniesie cenę bliższą posiadanemu przez ratusz na ten cel budżetowi.

 

Elementy małej architektury, które miały się pojawić:

 

Obszar inwestycji obejmowałby ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału tzw. Park nad Kanałem Bydgoskim (niektórzy nazywają tak park na Wilczaku, którego historyczna nazwa to Planty nad Kanałem Bydgoskim).

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu