Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Teatr jest lustrem” - wkrótce powstanie niecodzienna instalacja na elewacji

,,Teatr jest lustrem” - wkrótce powstanie niecodzienna instalacja na elewacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 sierpień 2022 12:20
,,Teatr jest lustrem” - wkrótce powstanie niecodzienna instalacja na elewacji Wizualizacja pracy Jankowskiej

Bydgoski Teatr Kameralny może w końcu rozpocząć sezon artystyczny w nowej siedzibie. Budynek teatru przy ulicy Grodzkiej, w centrum Bydgoszczy, ozdobi też niecodzienna instalacja artystyczna – będzie to instalacja przestrzenna nazwana tytułem ,,Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”, autorstwa Marii Jankowskiej.

Na dzisiaj ciężko jednak może być sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać, posiadamy wizualizację z pracy konkursowej Marii Jankowskiej, ale dopiero jej fizyczne wykonanie pozwoli zobaczyć właściwy efekt. Instalacja o wymiarach 8x3 metry ma być gotowa w ciągu czterech miesięcy.

 

 

- To bardzo oryginalny projekt, można powiedzieć, że budynek Teatru stanie się żywą elewacją. Dzięki plastycznej trójwymiarowej formie, modernistyczny fronton budynku będzie chłonął otoczenie. W lustrach odbije się w ciekawy sposób między innymi jeden z symboli miasta - zabytkowe spichrza oraz już wkrótce, pięknie zrewitalizowany Rybi Rynek. Historia połączy się z nowoczesnością – mówi Marek Iwiński plastyk miasta. Projekt został także pozytywnie zaopiniowany przez miejskiego konserwatora zabytków oraz Radę ds. Estetyki Miasta.

 

Konkurs na zagospodarowanie tej przestrzeni elewacji rozstrzygnięto już w 2017 roku – przystąpiło do niego 68 artystów z całej Polski, którzy zaproponowali 150 prac. Koncepcja Marii Jankowskiej okazała się dla komisji najciekawsza. Podkreślić warto, że Maria Jankowska jest bydgoszczanką.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu