Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpołeczność UKW żegna prof. Malinowskiego

Społeczność UKW żegna prof. Malinowskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 listopad 2022 13:50

Z bydgoską uczelnią związany był przez kilkanaście lat, specjalizował się w atomowej i molekularnej fizyce – w sobotę w wieku 73 lat zmarł prof. Piotr Malinowski. Jedna z ważniejszych postaci w dziejach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Profesor Piotr Malinowski był dla nas wszystkich wzorem Nauczyciela Akademickiego. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci – informuje uczelnia w komunikacie.

 

Tytuł doktora prof. Malinowski uzyskał w 1977 roku, w 1993 roku uzyskał habilitację. Początkowo związany był z toruńskim UMK, ale od 2000 roku związał się z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. W latach 2005-2012 był Dziekanem Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW, a od 2012 do 2016 roku pełnił funkcję prorektora odpowiedzialnego za finanse uczelni. Później przeszedł na emeryturę.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu