Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska firma chwali się wzrostem przychodów, pomimo trudnej sytuacji w branży

Bydgoska firma chwali się wzrostem przychodów, pomimo trudnej sytuacji w branży

Napisane przez  Ł.R. / Oponeo Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 listopad 2022 07:18

Grupa Oponeo.pl to jedna z ważniejszych polskich marek, warto wiedzieć, że jej główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Ostatnio Oponeo podsumowało III kwartał 2022 roku chwaląc się wzrostem przychodów o 31,4%, które wyniosły w tym okresie blisko 319 tys. zł.


Ze sprzedaży na rynku krajowym został wygenerowany przychód w wysokości 241 877 tys. zł wyższy o 18,9% w stosunku do III kwartału 2021 roku. Sprzedaż na rynkach zagranicznych zamknęła się przychodami w kwocie 76 615 tys. zł wzrastając o 96,5% w porównaniu do przychodami za III kwartał 2021 roku. Przychody ze sprzedaży narastająco za trzy kwartały 2022 roku wyniosły 1 010 072 tys. zł wobec 864 308 tys. zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 16,9% - informuje Oponeo w komunikacie inwestorskim,

 

- Należy podkreślić, że wzrost sprzedaży opon przez Grupę OPONEO.PL w III kwartale 2022 roku wygląda bardzo pozytywnie na tle branży, która w tym okresie odnotowała spadki sprzedaży. Dane sprzedażowe w Europie opublikowane przez ETRMA pokazują zmniejszenie wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach opon. - informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

 

Grupa OPONEO.PL realizuje także sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę zależną Dadelo S.A. oraz elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę zależną Rotopino.pl S.A. W III kwartale 2022 roku przychody spółki Rotopino.pl S.A. wzrosły o 7,9% i wyniosły 30 224 tys. zł, co stanowiło 9,5% przychodów Grupy OPONEO.PL.

 

 

Spółka Dadelo S.A. odnotowała znaczący wzrosty sprzedaży, który przełożył się na 51,2% wzrost przychodów w III kwartale 2022 roku w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku. Wartość przychodów w III kwartale 2022 roku wyniosła 34 071 tys. zł i stanowiła 10,7% przychodów Grupy.

 

Wskazać trzeba, że o ile centrum administracyjne Oponeo mieści się w Bydgoszczy, to główne centrum dystrybucji zlokalizowano pod Łodzią, co spowodowane było zapewne lepszą dostępnością komunikacyjną, bowiem dopiero jesteśmy na końcówce budowy drogi ekspresowej S-5, a S-10 dopiero jest przygotowywana do prac budowlanych. Być może rozwój logistyki wokół Bydgoszczy sprawi, że również bydgoska firma postawi bardziej na bezpośrednią dystrybucję z naszego regionu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu