Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodobno ukraiński prezydent odwiedził Bydgoszcz. To fake news stworzony w Rosji

Podobno ukraiński prezydent odwiedził Bydgoszcz. To fake news stworzony w Rosji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 listopad 2022 06:34

W poniedziałek 14 lipca prezydent Wołodymir Zelenski odwiedził dopiero co wyzwolone miasto Chersoń, z którego okupanci rosyjscy 9 listopada rozpoczęli ewakuację. W mediach społecznościowych, wśród użytkowników operujących cyrlicą pojawiać zaczęły się opinie, że Zelenski tak naprawdę był w Bydgoszczy. Jest to totalna bujda, ale jako ciekawostkę warto wiedzieć, że taką niespodziewaną sławę zyskała Bydgoszcz.

Ten fake news dotarł do ukraińskich mediów – tą próbę dezinformowania internautów opisuje portal novyny.live. Autorzy fake newsa twierdzą, że za prezydentem Ukrainy znajduje okazała topola, która w Chersoniu nie rośnie, natomiast rosnąć ma w Bydgoszczy. Miejsce, gdzie spotkał się prezydent Zelenski z mediami jednak totalnie nie przypomina żadnej lokalizacji w Bydgoszczy.

 

Utrata kontroli nad Chersoniem wywoływać ma wśród Rosjan duże emocje, można powiedzieć, że poważnie uderzyła w ich dumę, co może tłumaczyć motywację w tworzeniu tego typu kłamliwych informacji. Portal novyny.live wskazuje, że wielu rosyjskich internautów domagało się ostrzelania Chersonia na wieść o wizycie Zelenskiego, licząc iż być może padnie on ofiarą rosyjskiej artylerii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu