Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWokół mostu Grunwadzkiego powstaje zapadlisko. ZDMiKP chce przebudować dojazd do niego

Wokół mostu Grunwadzkiego powstaje zapadlisko. ZDMiKP chce przebudować dojazd do niego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 listopad 2022 06:53

Most Grunwaldzki biegnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej nieopodal ulicy Bronikowskiego, po wybudowaniu nowych mostów przylegających do Węzła Zachodniego jego znaczenie dla ruchu zmalało, służy on głównie obsłudze ruchu w kierunku wspomnianej ulicy Bronikowskiego. Od pewnego czasu dostrzegane jest jednak zapadanie się nasypu na stronie mostu przylegającej do ulicy Bronikowskiego.

 

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dojazdu do mostu biegnącego nad Kanałem Bydgoskim, aby rozwiązać powstający geologiczny problem. Wcześniej ZDMiKP zlecił opracowanie planu funkjonalno-użytkowego dla tego zadania.

 

Wykonawca w tym przetargu będzie musiał przeprowadzić badania w celu odkrycia przyczyny zapadania się obiektu, przebudować dojazd w obszarze zapadliska, a także nasyp oraz przebudować stożek przyczółka.

 

Otwarcie ofert w tym przetargu planowane jest na 12 grudnia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu