Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmowa Komisja Obrony Narodowej będzie wizytować bydgoskie zakłady zbrojeniowe

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej będzie wizytować bydgoskie zakłady zbrojeniowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 listopad 2022 15:39

We wtorek w Bydgoszczy gościć będzie delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP – w planie wizyty znajdują się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz zakłady Belma. Jak wynika z programu wizyty, jej celem jest pokazanie kluczowych działań jakie są realizowane w Bydgoszczy dla poprawy obronności kraju. Nie bez powodu wiele osób nazywa Bydgoszcz polską stolicą NATO.

Jak się dowiedzieliśmy posłom zostaną zaprezentowane drony bydgoskiej produkcji z programów Orlik i Wizjer oraz miny narzutowe.

 

W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych delegacja ma złożyć też symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu