Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParking dalej będzie stał pusty, a samochody będą parkowane w ścisku wokół kościoła

Parking dalej będzie stał pusty, a samochody będą parkowane w ścisku wokół kościoła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 luty 2023 15:00
Kierowcy parkują obok, a parking pusty Kierowcy parkują obok, a parking pusty

Jesienią na Węźle Zachodnim został uruchomiony pierwszy bydgoski parking Park&Ride, w miejscu gdzie do tej pory parkowali parafianie z parafii św. Antoniego. Jak wynika z oficjalnych danych w okresie listopad– grudzień zaparkowały na nim łącznie 52 pojazdy, to średnio mniej niż jeden dziennie. Parafianie parkują wokół kościoła za zgodą proboszcza lub na okolicznych ulicach osiedlowych. Mieszkańcy Czyżkówka zwrócili się z petycją, aby na czas nabożeństw otworzyć parking bezpłatnie, prezydent Rafał Bruski odpowiada, że byłoby to sprzeczne z ideą Park&Ride. Czyli nic się nie zmieni.

 

,,Jedną z podstawowych ról parkingu P&R jest zwiększenie popularności i zachęcenia do korzystania z transportu zbiorowego, który funkcjonuje również w dni wolne od pracy – niedziele i święta” - wskazuje prezydent w odpowiedzi na petycję. Dalej prezydent zaznacza, że nie ma możliwości technicznej weryfikowania, czy parkuje uczestnik Mszy Świętej, czy też nie.

 

Prezydent zapowiada jednocześnie, że trwają prace nad nowymi taryfami, które mają być bardziej korzystne dla korzystających, co ma się przełożyć na wzrost zainteresowania parkingiem.

 

Praktycznie można by co prawda po prostu nie pobierać opłat w niedzielę i dni ustawowo wolne od pracy, ale to by naruszało ,,świętą” ideę Park&Ride.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu