Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRównież radni Czerkas chcą, aby prezydent Ukrainy wyróżnił Bydgoszcz

Również radni Czerkas chcą, aby prezydent Ukrainy wyróżnił Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 luty 2023 09:20

14 lutego radni Czerkas wystosowali do prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego apel o nadanie Bydgoszczy i Valmierze (Łotwa) tytułu Miast Ratowników. Z podobnym apelem już w grudniu do prezydenta Zelenskiego wystąpili radni Krzemieńczuka. Ukraińskie miasta Czerkasy i Krzemieńczuk to miasta partnerskie Bydgoszczy z Ukrainy.

 

W swoim apelu radni Czerkas wskazują na potrzebę uczczenia solidarności z narodem ukraińskim w walce w obronie ideałów demokratycznych i pokoju, a także wspieraniu obrony niepodległości przez Ukraińców podczas rosyjskiej agresji.

 

Media związane z Czerkasami wskazują, że Bydgoszcz przyjęła sporo uchodźców z Ukrainy oraz społeczność bydgoska dostarczała do Czerkas pomoc humanitarną. Podkreśla się też, że z Bydgoszczy trafiła pomoc finansowa, która wydatkowana została głównie na poprawę opieki medycznej. Ukraińskie media wskazują również na zbiórkę oddolną jaką w Bydgoszczy koordynało Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 

Czerkasy z medalem Kazimierza Wielkiego

Bydgoszcz i Czerkasy są miastami partnerskimi, w kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy przyznała ukraińskimi miastom partnerskim: Krzemieńczukowi i Czerkasą Medale Kazimierza Wielkiego, najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Radę Miasta Bydgoszczy. Pomoc finansową dla Krzemieńczuka przekazywał nie tylko bydgoski samorząd, ale też prowadzona była wśród mieszkańców zbiórka.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu