Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraiński wiceminister edukacji przyjął władze bydgoskiej uczelni

Ukraiński wiceminister edukacji przyjął władze bydgoskiej uczelni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 marzec 2023 17:35
Ukraiński wiceminister edukacji przyjął władze bydgoskiej uczelni Ministerstwo Edukacji i Kultury Ukrainy

W połowie marca w Ministerstwie Edukacji i Kultury Ukrainy gościli przedstawiciele Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy, których przyjął wiceminister Serhij Zacharina. Dziękował on Polakom za okazywaną Ukraińcom pomoc informując, że rosyjskie działania uszkodziły ponad 3 tys. ukraińskich szkół, a całkowicie zniszczyły 415. Informacja o tej wizycie znajduje się na oficjalnej stronie internetowej ukraińskiego resortu edukacji.

Wyższą Szkołę Gospodarki reprezentowała delegacja na czele z rektorem prof. Markiem Chamotem, w Bydgoszczy znanym przede wszystkim z aktywności w promowaniu regionalnej historii.

 

Spotkanie w ministerstwie jest następstwem nawiązania jesienią współpracy przez WSG z podkijowkim Irpieniem. Nazwa tej miejscowości znana jest na całym świecie za sprawą zbrodni jakiej dokonali tam Rosjanie. W tym mieście działa też Państwowa Szkoła Wyższa, która będzie bliżej współpracować z WSG.

 

Chcąc umożliwić młodym Ukraińcom dostęp do szkolnictwa wyższego przed rokiem w 7 polskich miastach przeprowadzono testy z wiedzy wieloprzedmiotowej (coś w rodzaju matury), w ich organizację w Bydgoszczy włączyło się WSG, gdzie jak informuje ukraińskie ministerstwo wzięło w nich udział 1057 osób.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu