Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Szpital Miejski kolejny rok na plusie

Bydgoski Szpital Miejski kolejny rok na plusie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 marzec 2023 06:16
Bydgoski Szpital Miejski kolejny rok na plusie Fot: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy

Za nami próba konsolidacji szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza w Bydgoszczy przez rektora UMK, do której ostatecznie niedopuszczono, której celem było poprawienie wyników finansowych obu placówek, które z roku na rok są na minusie – na koniec 2019 roku zadłużenie Jurasza przekraczało 175 mln zł. Takich problemów nie ma Wielospecjalistyczny Szpital Miejski podległy prezydentowi Bydgoszczy, gdzie zobowiązania są spłacane w wymaganym terminie.

W 2022 roku Wielospecjalistyczny Szpital Miejski odnotował ponad 210,7 tys. zł zysku. Pierwotny plan finansowy zakładał wyjście na ,,0”, ale wzrost wpływów ze świadczeń z NFZ o prawie 20 mln zł (o ponad 22%) oraz wyższe wpływy ze staży finansowanych przez Urząd Marszałkowski (o ponad 55%) sprawiły, że jest to kolejny rok na plusie.

 

W 2021 roku zysk netto bydgoskiego szpitala wyniósł prawie 565,3 tys. zł, w 2020 roku prawie 506 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu