Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców

Krajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 maj 2023 16:42
Krajowa 10-tka to droga śmierci przede wszystkim z winy kierowców Materiał operacyjny policji

Wkrótce powinna rozpocząć się budowa odcinka Bydgoszcz-Toruń drogi ekspresowej S-10, o tę drogę zabiegają parlamentarzyści chociażby z tego powodu, że dochodzi na niej często do wypadków, w których giną ludzie – można by tutaj podać sporo przykładów. Trzeba jednak też pamiętać, że sporą winę za to ponoszą kierowcy.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci z drogówki obserwowali fragment drogi krajowej nr 10 z drona, sprawdzając czy kierowcy stosują się do podwójnej ciągłej linii, która oznacza bezwzględny zakaz wyprzedzania. Wypaleniska to bardzo niebezpieczny odcinek, ale jak się okazuje nie brakowało kierowców, którzy wykonywali ryzykowne manewry, szczególnie skorzy do łamania przepisów byli motocykliści.

 

W tym wypadku musiały posypać się surowe kary.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • W Polsce jest ok. 30 tys. osób bezdomnych. Szczególnie trudna jest dla nich zima

  Zima jest najtrudniejszym okresem w roku dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności – to wtedy odnotowuje się wśród nich największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. Dlatego organizacje pomocowe przygotowują się do tego sezonu już od kilku tygodni. – Noclegownie, jak sama nazwa wskazuje, są czynne tylko w nocy, a w sezonie zimowym udostępniamy ogrzewalnie, gdzie osoba potrzebująca wsparcia może przebywać też w ciągu dnia. Żeby nasi podopieczni mieli okazję czymś się zająć, otworzyliśmy kąciki biblioteczne, ponieważ osoby w kryzysie bezdomności uwielbiają czytać – mówi Beata Humięcka, dyrektorka Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”.

 • Polacy w święta generują o 1/4 więcej odpadów niż zwykle. Są problemy z ich segregowaniem

  Święta to czas wzmożonej konsumpcji i zakupów, a w efekcie kosze na śmieci zapełniają się tonami odpadów – od opakowań po detergentach wykorzystanych podczas przedświątecznych porządków, przez papiery, wstążki czy tasiemki do pakowania prezentów, pudełka po słodkościach, aż po niebezpieczne odpady po środkach pirotechnicznych kupionych na sylwestrową noc. – W okresie okołoświątecznym generujemy nawet 25 proc. więcej odpadów więcej niż zwykle – mówi Magdalena Dziczek, twórczyni aplikacji Sorteusz. To narzędzie, które podpowiada użytkownikom, jak odpowiednio posegregować śmieci. Dla wielu Polaków wciąż jest to poważne wyzwanie, przez co większość odpadów trafia do spalenia lub na wysypiska zamiast do recyklingu.

Wiadomości z regionu