Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWorldarchitecture zachwyca się niepozorną knajpo-cukiernią na Wyspie Młyńskiej

Worldarchitecture zachwyca się niepozorną knajpo-cukiernią na Wyspie Młyńskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 09 wrzesień 2023 00:33
Worldarchitecture zachwyca się niepozorną knajpo-cukiernią na Wyspie Młyńskiej Fot: Znamy się

Nie raz pisaliśmy o tym jak bydgoscy architekci tworzyli ciekawe realizacje w różnych częściach Polski, czy realizowali projekty zagraniczne, tym razem będzie jednak o architektach z Wrocławia z pracowni o dość specyficznej nazwie ,,Znamy się”. Ich dziełem z bydgoskiej Wyspy Młyńskiej zachwyca się w publikacji anglojęzycznej branżowy serwis WordArchitecture.org

 

Napisaliśmy o niepozornym obiekcie, bowiem przy rozmiarach Młynów Rothera trudno, aby coś się wybijało. Na tarasie Młynów znajduje się nie wielkich rozmiarów budynek- niewielkie bo mający około 78 metrów kwadratowych, który się nie wyróżnia specjalnie także z tego powodu, iż powstać z identycznej cegły co Młyny. Od kilku tygodni przed nim mieszczą się krzesełka, pełni on bowiem rolę gastronomiczną. Największą atrakcją dla gości tego lokalu wydaje się jednak widok z tarasu na przestrzeń Wyspy Młyńskiej.

 

Tyle z wstępu – do branżowych dla architektów mediów przebiła się głównie aranżacja nazwana roboczo ,,Klub Wodna Cukiernia”. Woda nawiązuje do tego, że obszar Wyspy Młyńskiej jak sama nazwa wskazuje otoczony jest wodą – dla jej wypuklenia zastosowano kobaltową podłogę i bar. Ma to sprawiać wrażenie, że woda spływa do środka. Drugim elementem jaki architekci chcieli wyróżnić jest słońce, z tego powodu nad barem pojawiła się specyficzna imitująca słońce instalacja.

 

 

Artykuł opisuje również kluczowe fakty poświęcone historii Wyspy Młyńskiej oraz czym są Młyny Rothera. Z racji tego, że nasi lokalni czytelnicy te sprawy zapewne dobrze znają, nie ma sensu się o nich rozpisywać, ale zważywszy na tym, że głównymi odbiorcami tej publikacji są osoby zza granicy (język angielski sprawia wręcz, że nie jest to publikacja tworzona pod Polaków), to są to na pewno ciekawe opisy, które pozwalają odbiorcy więcej dowiedzieć się o Bydgoszczy.

 c

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu