Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad tysiąc osób wzięło udział w Bydgoskim Biegu Niepodległości

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Bydgoskim Biegu Niepodległości

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 listopad 2023 11:09
Ponad tysiąc osób wzięło udział w Bydgoskim Biegu Niepodległości Fot: Bogusław Białas

Od kilku lat jedną z aktywności w Święto Niepodległości w Bydgoszczy jest promocja uprawiania sportu w ramach corocznego Bydgoskiego Biegu Niepodległości na 5 km. W tym roku na mecie zameldowało się ponad 1,3 tys. osób. Było to zatem spore wydarzenie sportowe.

W tym roku kluczową rolę w biegu odgrywał Stadion Zawiszy, z powodu prac remontowych w centrum miasta, uczestnicy biegu wybiegli jednak też poza stadion. Bieg wygrał Damian Rudnik z Bydgoszczy z czasem 15 minut i 42 sekund, przed Przemysławem Ratajczykiem i Bartoszem Kotlowskim. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Anna Nowakowska z Inowrocławia – 18 minut i 22 sekundy, na co dzień trenuje ona w bydgoskim Zawiszy. Kolejne miejsca wśród kobiet zajęły Aleksandra i Martyna Karolczuk z Rawy Mazowieckiej.

 

W biegu najbardziej reprezentowana była Bydgoszcz, co wydaje się naturalne z uwagi na miejsce zawodów, ale nie brakowało też zawodników z regionu, a także było parę osób spoza regionu, czego przykładem są wspomniane zawodniczki z Rawy Mazowieckiej.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu