Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek daje zielone światło dla budowy ważnego łącznika kolejowego w Bydgoszczy

Marszałek daje zielone światło dla budowy ważnego łącznika kolejowego w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 luty 2024 06:06

Gdyby zbudować na obszarze dawnego Zachemu łącznik kolejowy łączący linii kolejowe nr 201 i 18 pociągi relacji Bydgoszcz – Toruń mogłyby się zatrzymywać na dzisiaj nieczynnej stacji Bydgoszcz Żółwin zamiast w Łęgnowie. Przystanek Żółwin jest zlokalizowany przy samym Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym Ten obszar zyskałby zatem wyraźnie na skomunikowaniu, kosztem Łęgnowa, na której wsiadają marginalne liczby pasażerów – stacja jest bowiem zlokalizowana w oddali od zabudowań.

W ubiegłym tygodniu na sesji Sejmiku Województwa radny Roman Jasiakiewicz poruszył tę kwestię sugerując, aby to zadanie również rozważyć do zgłoszenia do konkursu dla kolei aglomeracyjnej, do którego prowadzony będzie do końca bieżącego roku nabór - Czy nie warto do prac kolei aglomeracyjnej włączyć zbudowanie łącznika między linią nr 18 i linią 201. To rozwiązanie pozwoliłoby trasować pociągi przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny z ominięciem Łęgnowa – pytał radny Roman Jasiakiewicz.

 

- Ten wniosek jest jak najbardziej zasadny – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki - Myślę, że na etapie prac Komisji Infrastruktury, z udziałem pani Anety Jędrzejewskiej oraz dyrektora Wiktora Plesińskiego zastanowimy się jak popchnąć ten wniosek, bo jest on jak najbardziej zasadny.

 

Tematykę konkursu dla kolei aglomeracyjnej radny Jasiakiewicz poruszał już na grudniowej sesji, wówczas wskazywał na potrzebę zawalczenia o środki na skomunikowanie kolejowe Bydgoszczy z Kcynią. Tamtym pomysłem marszałek województwa również wyraził zainteresowanie.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu