Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier Gawkowski: Europejska Lewica to farbowane koty

Wicepremier Gawkowski: Europejska Lewica to farbowane koty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 kwiecień 2024 14:33

Wicepremier Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej z prezydentem Rafałem Bruski zaapelował, aby wybrać urzędującego prezydenta już w pierwszej turze, bo jest on gwarantem dobrego wykorzystania środków europejski. Zdaniem Gawkowskiego komitet Europejskiej Lewicy nie ma nic wspólnego z lewicą – polityk nazwał go ,,farbowanymi kotami”.

- Nie wierzcie i nie ufajcie żadnym malowanym kotom, którzy maja jakieś szyldy za sobą – mówił na płycie Starego Rynku wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski – To co dzisiaj jest prawdą, to co bije z mojego lewicowego serca to to, że tutaj w Bydgoszczy jest porozumie, a naszym wspólnym kandydatem jest Rafał Bruski.

 

W 2018 roku Rafał Bruski wygrał wybory uzyskując ponad 50% poparcia, co pozwoliło rozstrzygnąć wybory już w pierwszej turze. O to apelował do wyborców wicepremier Gawkowski – Rafał Bruski powinien zamknąć sprawę w pierwszej turze. 7 kwietnia powinno się rozstrzygnąć nie tylko wybory do Rady, ale też wybory tego kto będzie gospodarzem w ratuszu.

 

Gawkowski udzielił też poparcia dla Bruskiego w imieniu rządu – W imieniu polskiego rządu, premiera Donalda Tuska, tutaj z Bydgoszczy takie wsparcie chciałem zadeklarować. Bydgoszcz będzie mogła skorzystać z tego, że władza została oddana w ręce Koalicji15 października. Bydgoszcz na tym skorzystała i na pewno nie będzie traktowana jak przez ostatnie lata po macoszemu, skończył się czas czeków, że będziemy przywozili, gdzie rządzili przychylni PiS-owi. Dzisiaj pieniądze będą wszędzie tam gdzie są potrzebne.

 

- Takiej szansy rozwojowej polskie samorządy, w tym Bydgoszcz, nigdy jeszcze nie miały. My jesteśmy przygotowani, aby te wielkie środki w naszym mieście zostały zainwestowane – zapowiada prezydent Rafał Bruski.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu