Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ okazji wyborów wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Opery Nova

Z okazji wyborów wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Opery Nova

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 kwiecień 2024 00:15
Dla polityków jak widać idealna okazja Dla polityków jak widać idealna okazja Fot: UMB

Nie jest to początek budowy, bo rozbudowa Opery Nova ruszyła latem ubiegłego roku, nie jest to też jeszcze połowa inwestycji, zatem minie sporo miesięcy nim będzie można przeciąć wstęgę. Trudno zatem do jednej i drugiej okazji przypisać wtorkową uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, zatem być może okazji do ,,wiwatowania” można szukać w tym, że w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe.

Rozbudowa Opery Nova to z kolei właśnie inwestycja samorządowa realizowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz. W uroczystości nie mogło zabraknąć marszałka województwa i prezydenta Bydgoszczy. Sama jej organizacja to okazja do przypomnienia w mediach, że rozbudowa Opery Nova trwa.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego co do zasady ma miejsce na początku prac budowlanych, w tym wypadku zaczęły się one już wiele miesięcy temu i bliżej już połowy realizacji budowy niż jej początkowi.

 

Inwestycja ze sporym opóźnieniem

Przed wyborami samorządowymi w 2018 roku miało miejsce podpisanie porozumienia między samorządami – w trakcie kampanii wyborczej. Po wyborach już entuzjazm nieco spadł, bo o ile prezydent Bydgoszczy od samego początku deklarował finansowanie swojej części z budżetu miasta, to władze województwa kombinowały najpierw z tym, że to w sumie Opera Nova powinna wziąć kredyt, a Województwo poręczy go, przy czym niezbyt chętne były temu rozwiązaniu instytucje finansowe. Potem były różne inne pomysły, ostatecznie województwo musiało to zadanie zapisać w swoim budżecie. Gdyby od razu wybrano tę drogę być może czwarty krąg byłby już gotowy i byśmy przecinali wstęgę, a tak na niecały tydzień przed wyborami pozostało jedynie wmurowanie kamienia węgielnego.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu