Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpołecznicy stworzyli interaktywną mapę rowerową okolic Bydgoszczy. Ciekawych tras na rower jest aż nadto

Społecznicy stworzyli interaktywną mapę rowerową okolic Bydgoszczy. Ciekawych tras na rower jest aż nadto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 czerwiec 2024 09:58

Po tym jak Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej upublicznił i wydrukował mapę rowerową Bydgoszczy, społecznicy ze środowisk rowerowych i ruchów miejskich dla uzupełnienia przygotowali mapę okolic Bydgoszczy. Możemy mówić tutaj o setkach kilometrów tras, w wielu miejscach malowniczych. Czerwiec to dobry miesiąc, aby o tym pisać, bo przecież mamy miesiąc rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Na stronie - https://troby.pl/ znajdziemy 12 tras, które zaczynają się w Bydgoszczy lub przy samych jej granicach. Są to oczywiście trasy przemyślane tak, aby były jak najbardziej atrakcyjne dla rowerzystów, czyli z unikaniem ruchliwych dróg. Z pomocą tej strony możemy pojechać rowerem m.in. do Nakła, Szubina, Kcyni, Łabiszyna, Inowrocławia, czy nawet Żnina. Jadąc przez Pakość zwiedzimy średniowieczną inicjatywę Kalwarii Pakoskiej. Być może ktoś będzie chciał pojechać na północ do Koronowa czy Chełmna.

 

Troby to nie tylko mapa, ale też mały przewodnik turystyczny – na każdej z tras oznaczone są ciekawsze miejsca, które podczas eskapady rowerowej można zwiedzić, wraz z podstawowymi informacjami na ich temat.

 

Wspomnieć nalezy, że aplikacja wykorzystuje technologię GPS, wiec gdybyśmy sie nawet zgubili, to powinniśmy bez problemu wrócićna trasę.

 

Na temat opracowanej przez ZDMiKP mapy rowerowej piszemy więcej: Bydgoszcz doczekała się mapy rowerowej

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu