Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziałacz Konfederacji z kujawsko-pomorskiego po raz pierwszy zostanie europosłem

Działacz Konfederacji z kujawsko-pomorskiego po raz pierwszy zostanie europosłem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 czerwiec 2024 10:15

To jeden z przykładów tego, że każdy głos na wyborach się liczy. Z okręgu obejmującego województwo Śląskie, gdzie Konfederacja zdobyła jeden z 6 mandatów, wybrany na europosła został Marcin Sypniewski, który w przeszłości bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Bydgoszczy oraz posła na Sejm z Bydgoszczy. Z sondażu Exit Poll oraz pierwszych wyników sondażowych wynikało, że Sypniewski będzie musiał mandat oddać byłego europosłowi i posłowi na Sejm RP Dobromirowi Sośnierzowi.

Walka toczyła się tutaj o każdy głos, ale ostatecznie o wyborze Sypniewskiego zdecydowało 49 głosów. Marcin Sypniewski uzyskał 49.553 głosów, co jest najlepszym wynikiem Konfederacji w okręgu śląskim, na Sośnierza zagłosowało natomiast 49.504 wyborców. Wydawało się, że o mandat może powalczyć drugi na liście poseł Roman Fritz wspierany przez kontrowersyjnego posła Grzegorza Brauna, ale on ostatecznie skończył z wynikiem nieco powyżej 16 tys. głosów i do walki z Sypniewskim oraz Sośnierzem nie przystąpił.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu