Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy Koalicja Obywatelska zdobyła więcej niż co drugi głos

W Bydgoszczy Koalicja Obywatelska zdobyła więcej niż co drugi głos

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 czerwiec 2024 04:09

Trwa liczenie głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, aby podać oficjalne wyniki trzeba oczekiwać na zliczenie ich dla całego kraju, znamy już jednak pełne wyniki dla Miasta Bydgoszczy. Koalicja Obywatelska uzyskała 53,05% głosów. Frekwencja w Bydgoszczy wyniosła 44,35%.

Drugi wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość – 25,78%, a trzeci Konfederacja – 8,58%, jest to jednak znacznie gorszy wynik niż średnia Konfederacji dla kraju według sondażu Exit Poll. Trzecia Droga uzyskała 6,16%, a Lewica 5,25%. Pozostałe komitety nie przekroczyły 1%.

 

TOP5 kandydatów z najwyższym poparciem w Bydgoszczy:

1. Krzysztof Brejza KO – 49,3 tys.
2. Kosma Złotowski PiS – 15,5 tys.
3. Łukasz Schreiber PiS – 5,1 tys
4. Tomasz Mentzen Konfederacja – 3,8 tys.
5. Sławomir Ozdyk Konfederacja – 3,7 tys.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu