Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA przygotowuje dużą inwestycje. Podwoi to moce przerobowe bydgoskiej fabryki

PESA przygotowuje dużą inwestycje. Podwoi to moce przerobowe bydgoskiej fabryki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 czerwiec 2024 14:53
Twist w estońśkim Talinie Twist w estońśkim Talinie Fot: PESA

W tym roku ma się rozpocząć wielki program modernizacyjny bydgoskiej PESA, który ma pozwolić podwoić moce produkcyjne – W tym roku przystępujemy do realizacji olbrzymiego programu inwestycyjnego, który podwoi moce PESY – zapowiedział na sobotniej gali Pracodawców Pomorza i Kujaw, wiceprezes firmy Robert Tafiłkowski.


- Program opiewa na wartość pół miliarda złotych, chcemy go ambitnie zrealizować w dwa lata – kontynuował wiceprezes Tafiłkowski.

 

W czasie tej gali PESA została nagrodzona statuetką w kategorii duży przedsiębiorca – Jesteśmy świadomi szczególnej roli jaką PESA ma w szeroko pojętym łańcuchu dostaw i roli jaką pełni dla województwa kujawsko-pomorskiego – wskazywał Tafiłkowski – Niesłychanie istotne jest dla nas to, że te pojazdy produkujemy tutaj w Bydgoszczy. Inwestujemy w Bydgoszczy.

 

Kilka dni przed tą galą do Talina, stolicy Estonii trafił pierwszy tramwaj typu Twist wyprodukowany przez PESA. Estończycy zamówili przynajmniej 8 tramwajów, ale jest też opcja zwiększenia tego zamówienia do ponad 20.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu