Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdbierz bilet na koncert z okazji powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Odbierz bilet na koncert z okazji powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2014 12:56

W poniedziałek będziemy obchodzić 94 rocznicę powrotu Bydgoszczy po latach zaborów do granic Polski. Z tej okazji w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert, który zainauguruje także oficjalnie ,,Rok Kanału Bydgoskiego”.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:00. Od czwartku godziny 16:00 w Filharmonii Pomorskiej można odbierać bezpłatne zaproszenia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona 240 lat Kanału Bydgoskiego.

 

Artystyczne wrażenia zapewni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod kierunkiem Sławomira Chrzanowskiego z towarzyszeniem solistów: Eweliny Szybilskiej (sopran) i Łukasza Gaja (tenor). W programie znane arie i duety z oper i operetek.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu