Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce wprowadzić specjalne bilety dla seniorów i krwiodawców

Prezydent chce wprowadzić specjalne bilety dla seniorów i krwiodawców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 kwiecień 2014 16:00

Bilet półroczny za 60 złotych dla seniorów w wieku 65-70 lat oraz honorowych krwiodawców – proponuje prezydent Rafał Bruski. Wniosek o zmianę taryf skierowany zostanie pod najbliższe obrady Rady Miasta i ma szansę wejść w życie od 1 czerwca.

Kilka miesięcy temu na wniosek prezydenta radni odebrali bezpłatne ulgi seniorom i krwiodawcom. Wywołało to wiele krytycznych komentarzy różnych środowisk, a także części radnych.

 

Prezydent Rafał Bruski uważa, że po kilku miesiącach funkcjonowania nowych taryf miasto stać jest wprowadzić symboliczny półroczny bilet w cenie 60 zł (miesięcznie 10 zł) dla tych grup.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu