Jesteś tutaj: HomeBydgoszczToruńska żaba logiem bydgoskiego festiwalu

Toruńska żaba logiem bydgoskiego festiwalu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 październik 2012 23:41

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów toruńskiej starówki jest posąg ,,złotej żaby”.  Niewiele on się jednak różni od loga festiwalu który za kilka tygodni będzie gościł w bydgoskiej Operze – Plus Camerimage.

 

Skąd się znalazła żaba w logotypie? Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość prosta, gdyż festiwal po raz pierwszy miał miejsce w Toruniu. Później była Łódź, a ostatnie edycje goszczą w Bydgoszczy.  Przeprowadzka do Bydgoszczy związana była z brakiem dogadania pomiędzy władzami Łodzi a dyrekcją festiwalu.

 

Wiele osób nie wierzy, że festiwal w naszym mieście pozostanie na zawsze. W ostatnim czasie wielu radnych krytycznie opowiedziało się wobec planów wybudowania specjalnych obiektów dla festiwalu, gdyż wiązało to się z dużymi wydatkami z miejskiej kasy.

 

Pozostaje jednak cały czas pytanie, dlaczego Bydgoszcz każdego roku ma dopłacać do organizacji imprezy, której znakiem rozpoznawczym jest żaba, na dodatek nie bydgoska.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu