Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStawicka proponuje prezydentowi pracę wolontariusza w DPS

Stawicka proponuje prezydentowi pracę wolontariusza w DPS

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 listopad 2014 15:52

Kandydatka na prezydenta Małgorzata Stawicka na konferencji prasowej mówiła o trudnej sytuacji pracowników Domów Pomocy Społecznej, którzy pracują za najniższą krajową i od 5 lat nie mogli liczyć na podwyżki. Zaapelowała ona do prezydenta Rafała Bruskiego, aby na jeden dzień kampanii wyborczej poszedł pracować do DPS jako wolontariusz i w ten sposób poznał realia pracy w tym miejscu.

- Dzisiejsza konferencja miała się odbywać w Domu Pomocy Społecznej, niestety pracownicy boją się, że zostaną rozliczeni za to, że zaopiniują to co się w DPS dzieje, dlatego na tej konferencji prasowej jesteśmy ich przekaźnikiem – wyjaśniał na wstępie Szymon Dankowski. Konferencja prasowa ostatecznie odbyła się przed wejściem do ratusza.

 

- Pracownicy DPS dbają o zdrowie swoich podopiecznych. Kto jednak zadba o tych pracowników? – pytała Małgorzata Stawicka - Panie prezydencie, jesteśmy równolatkami i jest szansa, że kiedyś spotkamy się w takim Domu Pomocy Społecznej.

 

Pracownicy DPS zarabiać mają z relacji Stawickiej najniższą krajową. Od kilku lat pracownicy proszą prezydenta o wsparcie, to jednak nie spotyka się z żadną reakcją władz miasta. Stawicka postuluje do prezydenta Bruskiego o podwyżki w wysokości 300 zł od osoby, oparte o wskaźnik inflacji z ostatnich 5 lat. Kandydatka postuluje także, aby pieniądze do DPS ratusz przekazywał bez pośrednictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdyż to generuje niepotrzebne koszty administracyjne.

 

- W DPS Słoneczko w czasie nocy przebywa dwóch opiekunów dzieci. Dzieci ulegają jednak różnym wydarzeniom – bóle głowy, zęba, cokolwiek – wówczas na posterunku pozostaje jeden opiekun na kilkadziesiąt dzieci. Jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa tych dzieci – podkreślała Stawicka.

 

- Poświęcił pan w tej kampanii jeden dzień zmarłych, to mam nadzieje, że poświęci go tej pan żywym. Chciałabym się z panem umówić na jeden dzień pracy w Domu Pomocy Społecznej – proponowała Małgorzata Stawicka prezydentowi Bruskiemu pracę przez jeden dzień jako wolontariusza w DPS.

 

Prezydent Rafał Bruski był do południa nieobecny, wiec nie miał możliwości ustosunkowania się do propozycji Stawickiej. W sekretariacie Małgorzata Stawicka zostawiła dwa pampersy, które mają prezydentowi pomóc oszczędzać czas.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu