Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce pozwać PiS

Prezydent chce pozwać PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2012 12:24

Najnowszym spotem telewizyjnym bydgoskiego PiS czuje się dotknięty prezydent Rafał Bruski i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Młodzi ludzie nie mogą znaleźć pracy, a firma brata prezydenta otrzymuje milionowy kontrakt – te słowa ze spotu jak informuje Gazeta Wyborcza      naruszają dobra osobiste prezydenta, który zamierza jako osoba prywatna sprawę skierować do sądu żądając 5 tysięcy złotych odszkodowania na bydgoskie hospicjum. Taką kwotę kosztowała produkcja i emisja spotu w bydgoskiej telewizji.

 

Cieszę się, że Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zareagował na nasz film – odpowiada poseł PiS Kosma Złotowski - Fakt jest taki, że firma KB Serwis uzyskała taki kontrakt na dostawę posiłków do szpitala w Inowrocławiu. Faktem jest, że gdy Krzysztof Bruski nie był bratem Prezydenta, był pracownikiem firmy cateringowej. Gdy został bratem prezydenta i szefa bydgoskiej Platformy postanowił się usamodzielnić i założyć KB Serwis.

 

Politycy PiS zapowiadają, że jeżeli do procesu dojdzie to wezmą w nim udział – Radzimy jednak Prezydentowi Bydgoszczy, by dyskutował o Bydgoszczy, a nie braciach Bruskich – kończy Złotowski.

 

Z archiwalnej publikacji Expressu Bydgoskiego (na którą powołuje się PiS w swoim spocie) wynika, że firma KB Serwis uzyskała kontrakt w inowrocławskim szpitalu bez przetargu. Placówka podlega pod starostwo powiatowe którym rządzi PSL.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu