Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent chce pozwać PiS

Prezydent chce pozwać PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 grudzień 2012 12:24

Najnowszym spotem telewizyjnym bydgoskiego PiS czuje się dotknięty prezydent Rafał Bruski i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Młodzi ludzie nie mogą znaleźć pracy, a firma brata prezydenta otrzymuje milionowy kontrakt – te słowa ze spotu jak informuje Gazeta Wyborcza      naruszają dobra osobiste prezydenta, który zamierza jako osoba prywatna sprawę skierować do sądu żądając 5 tysięcy złotych odszkodowania na bydgoskie hospicjum. Taką kwotę kosztowała produkcja i emisja spotu w bydgoskiej telewizji.

 

Cieszę się, że Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zareagował na nasz film – odpowiada poseł PiS Kosma Złotowski - Fakt jest taki, że firma KB Serwis uzyskała taki kontrakt na dostawę posiłków do szpitala w Inowrocławiu. Faktem jest, że gdy Krzysztof Bruski nie był bratem Prezydenta, był pracownikiem firmy cateringowej. Gdy został bratem prezydenta i szefa bydgoskiej Platformy postanowił się usamodzielnić i założyć KB Serwis.

 

Politycy PiS zapowiadają, że jeżeli do procesu dojdzie to wezmą w nim udział – Radzimy jednak Prezydentowi Bydgoszczy, by dyskutował o Bydgoszczy, a nie braciach Bruskich – kończy Złotowski.

 

Z archiwalnej publikacji Expressu Bydgoskiego (na którą powołuje się PiS w swoim spocie) wynika, że firma KB Serwis uzyskała kontrakt w inowrocławskim szpitalu bez przetargu. Placówka podlega pod starostwo powiatowe którym rządzi PSL.

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu