Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z Placem Teatralnym?

Co dalej z Placem Teatralnym?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 styczeń 2013 10:02

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie ,w serwisie Facebook, na temat przyszłości Placu Teatralnego.

Obecnie prezydent Rafała Bruski wraz z rektorem Akademii Muzycznej, Operą Nova i dyrektorem festiwalu ,,Cammerimage” prowadzi rozmowy na temat obiektu, który miałby stanąć w tym miejscu. Z założeń ratusza ma on bowiem służyć zarówno Akademii, Operze jak i być bazą na potrzeby festiwalu ,,Camerimage”. Z kolei w ostatnim czasie powstało stowarzyszenie, które dąży do odbudowy Teatru Miejskiego, który stał w tym miejscu w latach 1886-1945.

 

Kwestia jest jednak cały czas otwarta i wiele będzie zależeć od możliwości pozyskania dofinansowania z zewnątrz. Prezydent zapowiedział szeroką debatę publiczną, zarówno dotyczącą funkcjonalności nowego obiektu jak i jego wyglądu.

 

My w naszej ankiecie chcemy zapytać naszych czytelników o wygląd budynku. Czy powinien on przypominać spalony w czasie II wojny światowej Teatr Miejski, czy powinniśmy poszukać jednak rozwiązania w nowoczesnej architekturze, a może lepiej póki co Placu Teatralnego nie ruszać.

 

Głosować można pod adresem - www.facebook.com/questions/386696344758681/

 

Czekamy także na Państwa pomysły na zagospodarowanie tego miejsca.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu