Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 październik 2022

W 1945 roku świat świętował zakończenie koszmaru II wojny światowej, Polacy jednak nie mieli czego świętować, wielu walczących na jej frontach Polaków do Polski nie wróciło, układając sobie życie na obczyźnie. Wśród Polaków, którzy zamieszkali w Wielkiej Brytanii był zdobywca Monte Cassino, generał Władysław Anders, ale też wielu jego żołnierzy z II Korpusu Polskiego – im też jest poświęcona wystawa ,,My wszyscy od Andersa” (,,All of us Anders People”), którą w środę otwarto przed Muzeum Uchodźstwa i Dyplomacji Polskiej, czyli chyba najbardziej właściwym do tego miejscu w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, iż ceny maksymalne dla samorządów za prąd w 2023 roku wyniosą 785 zł netto za MWh, to kilkadziesiąt procent więcej niż Bydgoszcz płaci w tym roku, ale też kilka razy mniej niż w przetargu oferowała Enea. Zastępca prezydenta Michał Sztybel wskazuje, że jest w tym jednak jeden warunek, który może przynieść skutki niepopularne społecznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie miesiące w spółce Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo poświęcone były przygotowywaniem analiz popytu dla poszczególnych wariantów, a także przygotowaniom inwestycji od strony decyzji środowiskowych. Decyzja środowiskowa powinna być przyjęta już w tym roku, teraz mamy też moment, w którym udziałowcy powinni określić się w jakim wariancie ma powstać terminal.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Rada Ministrów przyjęła ustawę (teraz musi zająć się nią parlament), która ustanawia maksymalną cenę prądu dla samorządów na poziomie 785 zł netto za MWh w 2023 roku. Część samorządów, w tym Inowrocławska Grupa Zakupowa rozstrzygnęła już swoje przetargi, z cenami powyżej tej ceny maksymalnej. Tutaj nasuwa się pytanie o ich sytuację.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 12 październik 2022 10:18

Docelowo droga S-10 może być nawet trzypasmowa

Droga ekspresowa S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem ma być gotowa w 2026 roku w standardzie 2 pasy na 2 pasy. Jeżeli w przyszłości będzie taka potrzeba z powodu wzrostu natężenia ruchu – np. za 10 albo kilkanaście lat, wówczas będzie można ją rozbudować do trzech pasów w każdym kierunku.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać informacje o likwidowanych kolejnych lokalach usługowych w Bydgoszczy, co może prognozować, że zaczyna się trudny okres w gospodarce. Tego póki co nie potwierdzają jednak dane o bezrobociu, praktycznie na koniec września mieliśmy rekord jeżeli chodzi o poziom stopy bezrobocia – najniższe w historii 2%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28