Jesteś tutaj: HomeInowrocławTusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych

Tusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 styczeń 2022 18:31
Tusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych © European Union 2020

W poniedziałek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza otrzymał od funkcjonariuszy CBA wezwanie z gdańskiej prokuratury, na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Sprawa dotyczy afery fakturowej w Inowrocławskim ratuszu z 2017 roku. Głos w tej sprawie zabrał były premier, uważany przez wielu za lidera opozycji, Donald Tusk.


- To wskazuje na wielki strach w obozie PiS-u, te decyzje represyjne wobec rodziny pana senatora Brejzy. Nie dość, że go podsłuchiwano, to jeszcze teraz CBA gnębi jego ojca - bardzo zasłużonego i cenionego prezydenta miasta – powiedział we wtorek były premier Donald Tusk - Bardzo wielu komentatorów i analityków wskazuje na to, że wraz z pogarszającą się sytuacją przede wszystkim drożyzną i niemocą tej władzy do zrobienia czegokolwiek pozytywnego mogą się pojawić ponure igrzyska, czyli ściganie i represjonowanie ludzi, którzy przeciwko tej władzy mają odwagę się przeciwstawić -dodaje.

 

W 2017 roku CBA ujawniło, że doszło do poważnych nieprawidłowości w wydziale odpowiedzialnym za promocję. Była naczelnik Agnieszka Ch. (postawiono jej już zarzuty) miała dopuścić do powstania procederu, w którym miano przyjmować w urzędzie fikcyjne faktury i wypłacać za nie pieniądze do ręki. Budżet Inowrocławia stracić miał na tym ponad 250 tys. zł. Po ujawnieniu tych informacji prezydent Ryszard Brejza powiadomił prokuraturę wskazując na działanie na szkodę miasta.

 

W poniedziałek senator Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia, pozwał wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - Pozywam prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za pomawiające stwierdzenia będące próbą ratowania dramatycznego wizerunku władzy, która posunęła się do nielegalnej inwigilacji opozycji w kampanii wyborczej

 

Kilka godzin później w inowrocławskim ratuszu pojawili się agenci CBA, co zdaniem polityków opozycji nie jest przypadkiem. Taką narrację prezentuje też inowrocławski ratusz - Prezydent Ryszard Brejza otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego, 4 godziny po zapowiedzi złożenia przez senatora pozwu do sądu za pomawiające stwierdzenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu - czytamy w oświadczeniu.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu