Jesteś tutaj: HomeInowrocławTusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych

Tusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 styczeń 2022 18:31
Tusk o wezwaniu prezydenta Inowrocławia: PiS będzie się teraz chwytał metod coraz bardziej opresyjnych © European Union 2020

W poniedziałek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza otrzymał od funkcjonariuszy CBA wezwanie z gdańskiej prokuratury, na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Sprawa dotyczy afery fakturowej w Inowrocławskim ratuszu z 2017 roku. Głos w tej sprawie zabrał były premier, uważany przez wielu za lidera opozycji, Donald Tusk.


- To wskazuje na wielki strach w obozie PiS-u, te decyzje represyjne wobec rodziny pana senatora Brejzy. Nie dość, że go podsłuchiwano, to jeszcze teraz CBA gnębi jego ojca - bardzo zasłużonego i cenionego prezydenta miasta – powiedział we wtorek były premier Donald Tusk - Bardzo wielu komentatorów i analityków wskazuje na to, że wraz z pogarszającą się sytuacją przede wszystkim drożyzną i niemocą tej władzy do zrobienia czegokolwiek pozytywnego mogą się pojawić ponure igrzyska, czyli ściganie i represjonowanie ludzi, którzy przeciwko tej władzy mają odwagę się przeciwstawić -dodaje.

 

W 2017 roku CBA ujawniło, że doszło do poważnych nieprawidłowości w wydziale odpowiedzialnym za promocję. Była naczelnik Agnieszka Ch. (postawiono jej już zarzuty) miała dopuścić do powstania procederu, w którym miano przyjmować w urzędzie fikcyjne faktury i wypłacać za nie pieniądze do ręki. Budżet Inowrocławia stracić miał na tym ponad 250 tys. zł. Po ujawnieniu tych informacji prezydent Ryszard Brejza powiadomił prokuraturę wskazując na działanie na szkodę miasta.

 

W poniedziałek senator Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia, pozwał wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - Pozywam prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za pomawiające stwierdzenia będące próbą ratowania dramatycznego wizerunku władzy, która posunęła się do nielegalnej inwigilacji opozycji w kampanii wyborczej

 

Kilka godzin później w inowrocławskim ratuszu pojawili się agenci CBA, co zdaniem polityków opozycji nie jest przypadkiem. Taką narrację prezentuje też inowrocławski ratusz - Prezydent Ryszard Brejza otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego, 4 godziny po zapowiedzi złożenia przez senatora pozwu do sądu za pomawiające stwierdzenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu - czytamy w oświadczeniu.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu